به "یک پارس" خوش آمدید.

کاربران تگ شده

صفحه 136 از 144 نخستنخست ... 3686126134135136137138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 1438
Like Tree3پسند شده

موضوع: جدید ترین اخبار پزشکی سلامت

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

آنتی ویروس شما سیستم عامل کامپیوتر شمامرورگر شما

جنسیت شما ؟ حالت من

شهرت :3529

ویترین مدال ها

تبلیغات

درمانهای جایگزین برای دیابت
    درمانهای جایگزین برای دیابت درمانهای مختلفی برای دیابت معرفی شده است. درمانهای مرسوم که بوسیلۀ داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده می شود و درمانهای مکمل و جایگزین موارد دیگری از درمان دیابت محسوب می شوند که گاهی برای درمان دیابت بکار می روند. درمانهای مکمل و جایگزین مجموعه ای از قوانین هستند که تغذیه، ورزش، وضعیت فکری و شیوۀ زندگی را در بر می گیرد. از این درمانها می توان به طب سوزنی ، تصویر سازی ذهنی، کایروپرکتیک، یوگا، هیپنوتیزم، بیوفیدبک، آروماتراپی(رایحه درمانی)، ریلکسیشن، داروهای گیاهی، ماساژ و..... اشاره کرد.
    چه انواعی از درمانهای جایگزین در درمان دیابت بکار می روند؟
    1- استفاده از مکمل ها
    کروم
    کروم یکی از مواد معدنی است که در تحقیقات به عنوان مادۀ بهبود دهندۀ کنترل دیابت از آن نام می برند. مطالعات زیادی تأثیر کروم را در بهبود بیماری دیابت به اثبات رسانده است. در حال حاضر توصیۀ مشخصی برای مصرف این مکمل برای مدیریت دیابت وجود ندارد.
    منیزیوم
    در سالهای اخیر تحقیقات زیادی بروی مصرف این مادۀ معدنی و بهبود کنترل قندخون در افراد دیابتی صورت گرفته است. کمبود منیزیوم همراه با اختلال در ترشح انسولین سبب ایجاد عوارض دیابت می شود.
    وانادیوم
    از منابع گیاهی مشتق می شود. در چندین مطالعه نشان داده شد که مصرف وانادیم سبب افزایش حساسیت شخص به انسولین می شود. تا بحال هیچ توصیۀ مشخصی در مورد تجویز این ماده به بیماران دیابتی وجود ندارد.
    2- غذاهای گیاهی
    مواد گیاهی زیر برای بیماران دیابتی مفید است :
    - مخمر آبجو
    - گندم سیاه
    - بروکلی و گیاهان مرتبط به این خانواده
    - بامیه
    - نخود فرنگی
    - شنبلیله
    - درمنه یا نرنجاسف
    اکثر غذاهای گیاهی حاوی مقادیر زیادی فیبر هستند که برای کنترل قندخون افراد دیابتی مفید می باشند. تحقیقات کلینیکی با نتایج امیدوار کننده ای در مورد سایر گیاهان دارویی مانند سیر، زنجبیل، جنسینگ، ولیک وگزنه بروی دیابت وجود دارد.
    چنانچه تصمیم به مصرف این مواد گیاهی گرفته اید، بهتر است. قبل از مصرف آنها با پزشک خود مشورت کنید. محصولات و گزینه هایی برای کاهش وزن افراد دیابتی وجود دارد، از آنجائیکه وزن و دیابت با هم مرتبط هستند، خیلی از افراد دیابتی به عنوان درمان جایگزین از موادی استفاده می کنند که در کاهش وزن موثر هستند. این مواد شامل:
    - کیتوسان (پلی ساکاریدی است که از واحدهای تکرار شوندۀ بتا دی گلوکزآمین و N استیل D گلوکز آمین با پیوند های 1 به 4 )ساخته شده است. این ماده بصورت تجاری از دی استیلیشن کیتین که در اسکلت خارجی خرچنگ و میگو یا در دیوارۀ سلولی قارچ ها وجود دارد، ساخته می شود.
    - گارسینیا کامبوجیا یا تمبر هندی که مملو از هیدروکسی سیتریک اسید است. هیدروکسی سیتریک اسید مانع تبدیل انرژی اضافی بدن به چربی می شود.
    - کروم
    - پیروات
    - گرماندر یا سیزاب یا کماذریوس
    - گلابی بالسام یا کدو قلیانی تلخ یا Bitter melon
    - Aristolochic acid
    - روزل یا sauropus androgynus
    علاوه بر موارد بالا، چسب های پوستی و اسپری های دهانی گاهی برای کاهش اشتهأ و وزن بکار می روند. یکی از چسب های پوستی حاوی 29 ترکیب شیمیایی مختلف است که باعث کاهش اشتها می شود، اما هیچگونه مطلب چاپ شده ای در تأیید موثر بودن این چسب ها وجود ندارد.
    آیا مصرف تمام گیاهان دارویی برای درمان دیابت ایمن است؟
    در سال 2003 Ephedrine که ma huang نیز نامیده می شود، اولین مادۀ گیاهی بود که مصرف آن توسط FDA ممنوع گردید. افدرین ماده ای بود که براحتی از داروخانه ها قابل تهیه بود و به عنوان داروی ضد چاقی دارای مزایای زیادی بود. اگر چه بنظر نمی رسید این ماده خطرناک باشد اما مصرف مقدار زیاد آن سبب بی خوابی، افزایش فشار خون، آب سیاه چشم و عدم دفع ادرار می شود. مصرف این ماده سبب بروز سکتۀ مغزی نیز شده است.
    کیتوسان اگر چه سبب تسهیل کاهش وزن می شود اما همکنون بحث های زیادی در مورد مصرف آن وجود دارد، این ماده که از پوستۀ سخت پوستان استخراج می شود با اتصال به مولکولهای چربی مانع از جذب آنها می شود و در کاهش وزن موثر است، اما مطالعات کنونی مصرف آن را زیاد توصیه نمی کنند. گرماندر یا سیزاب و هندوانۀ ابوجهل (گلابی بالسام) و روزل و آرستیو لوچیک اسید سبب بیماریهای کبدی ، تنفسی و کلیوی می شوند.
    تحقیقات نشان داده است که در محصولات گیاهی مرتبط با لاغری مواد سمی و آرسنیک و فلزهای سمی وجود دارد و گاهی به علت اشتباه در تشخیص گیاه مورد نظر، گیاه دیگری انتخاب شده و مورد مصرف قرار می گیرد که این حالت خطرات خاص خودش را بهمراه دارد.
    قبل از مصرف داروهای گیاهی برای دیابت باید به نکات زیر توجه کنید:
    · در مورد مصرف فرآوردۀ گیاهی مورد نظر خود با پزشک صحبت کنید.
    · چنانچه اثرات مضر جانبی نظیر حالت تهوع، تهوع، افزایش ضربان قلب، اضطراب، کم خوابی، اسهال و دانه های پوستی را با مصرف داروی گیاهی مشاهده کردید، بلافاصله مصرف آن دارو را قطع کنید و بلافاصله به پزشک معالجتان مراجعه نمایید.
    · از داروهایی که از چندین گیاه مختلف تهیه شده باشد استفاده نکنید.
    · درمورد پیامهای تبلیغاتی داروهای گیاهی دقت کنید کارخانۀ سازنده ، شمارۀ تولید و تاریخ انقضاء و دفترچۀ راهنمای مصرف آن باید مشخص باشد.
    این آخرین باره من ازت میخوام برگردی به خونه
    این آخرین باره من ازت میخوام عاقل شی دیوونه

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

فشار خون پایین در افراد دیابتی
    فشار خون پایین در افراد دیابتی سوال: متوسط فشار خون من 90 بروی 60 است و من برای جبران آن، کمی بیشتر نمک می خورم. اما آیا غذاهایی وجود دارد که خوردن آن به بالا بردن فشار خون من کمک کند؟
    جواب: خوردن مقدار کمی نمک می تواند فشار خون پائین مزمن را اندکی بهبود دهد اما هیچ چیزی بهتر از نوشیدن آب و هیدراته شدن به اندازه کافی به بالا بردن فشار خون شما و جلوگیری از افت آن کمک نمی کند. رعایت رژیم غذایی مناسب و خوردن مقادیر متنابعی سبزی تازه می تواند به شما کمک کند.
    عامل پائین افتادن فشار خون چیست؟
    ابتدا باید عامل افت فشار خون را پیدا کرد بهمین علت بهتر است با پزشک خود در رابطه با علت های احتمالی مشورت کنید. برای مثال برخی از داروها مانند داروی ضد افسردگی می تواند سبب افت فشار شود.
    کم کاری تیروئید نیز می تواند سبب افت فشار خون شود. کم کاری تیروئید تقریباً شایع است و براحتی توسط آزمایش خون قابل بررسی و با مصرف دارو قابل درمان است. گاهی در برخی از کم خونیها بدن قادر به تولید مقدار کافی گلبول قرمز نیست و این موضوع باعث افت فشار خون می شود. انواع مختلف کم خونی ممکن است بر اثر ناکافی بودن دریافت آهن، ویتامین b12 و یا فولات ایجاد شود. اما قبل از اینکه شروع به مصرف مکمل ها نمائید، این نکته بسیار مهم است که پزشک شما تشخیص دهد کمبود چه نوترینتی در بدن شما وجود دارد. برای مثال مصرف فولیک اسید می تواند علائم کمبود ویتامین b12 را بپوشاند و دریافت آهن بیشتر در صورتیکه به آن نیاز نداشته باشید موجب ایجاد مشکلات دیگری می شود. بنابراین در رابطه با مصرف مکمل ها با پزشک مشورت کنید. با آزمایش خون می توان نوع کم خونی را تشخیص داد و در ادامه به درمان آن پرداخت.

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

دومین حاملگی با دیابت حاملگی
    دومین حاملگی با دیابت حاملگی دومین دیابت بارداری وضعیت متابولیکی است که در زنان باردار با افزایش هورمونهای دورۀ بارداری حادث می شود. در حالت طبیعی زمانیکه غذا می خوریم، غذای خورده شده به قندهای ساده متابولیزه شده و انسولین برای انتقال این مولکولهای قند به سلول بکار می رود. اما در زنان باردار به علت تأثیر هورمونهای بارداری بدن نسبت به انسولین مقاوم شده و در نتیجه بدن برای تأمین انرژی خود نمی تواند از مولکولهای قند استفاده کند. بهمین علت از چربی برای بدست آوردن انرژی استفاده می نماید. این تغییر درمتابولیسم باعث تولید کتون می شود که از طریق کلیه و ادرار از بدن خارج می شود. تحقیقات نشان می دهد که این کتونها بروی رشد سیستم عصبی جنین تأثیر منفی دارند. چندین تحقیق در این زمینه به پائین بودن iq نوزاد مادرانی که دچار دیابت حاملگی درمان نشده هستند و افزایش خطر چاقی در بزرگسالی اشاره می کند.
    زنانی که برای دومین بار به دیابت حاملگی مبتلا می شوند علائم بیماریشان چندان با علائم بارداری تفاوتی ندارد و بهمین دلیل تمام زنان باردار باید بین هفتۀ 24 تا 28 حاملگی با انجام آزمایش قند خون، غربالگری شوند. زنانی که دارای فاکتورهای خطر بالایی در مورد دیابت حاملگی هستند باید تست تحمل 5 ساعتۀ گلوکز را برای تائید یا تکذیب ابتلأ به دیابت حاملگی انجام دهند.
    یکی از اصلی ترین فاکتورهای خطر، ابتلأ قبلی به دیابت حاملگی است. در حاملگی دوم محققین دریافتند که 30 تا 50% زنان باردار به دیابت حاملگی مبتلا می شوند. سایر عوامل خطر ابتلاء به دیابت بارداری عبارت است از: چاقی قبل از بارداری، سابقۀ فامیلی ابتلأ به دیابت نوع 2 ، سابقۀ تولد نوزاد مرده، سابقۀ تولد نوزاد با بیش از 9 پوند وزن یا زیاد بودن مایع آمنیوتیک بیش از حالت طبیعی است.
    محققین دریافتند که ورزش راه حل بسیار مفیدی برای جلوگیری از ابتلأ به دومین دیابت بارداری است. زنانی که قبل از بارداری چاق هستند احتمال ابتلأ به دیابت حاملگی دوم در آنها بیشتر است. برای انجام ورزش و رژیم بارداری باید با پزشک مشورت نمایند.
    زنانی که برای بار دوم به دیابت بارداری مبتلا شده اند باید تحت مراقبت های غذایی و تغذیه ای خاص و منظم باشند، بنحوی که مواد غذایی کافی برای رشد جنین در اختیار آنها قرار گیرد و از ایجاد عوارض دیابت در مادر و جنین جلوگیری گردد. همچنین باید مرتباً با اندازه گیری قند خون به کنترل بیماری خود بپردازند.
    دومین دیابت حاملگی مانند سایر دیابت ها باید تحت کنترل و مراقبت قرار گیرند. زنان باردار باید از نظر قندخون مرتباً چک شوند و برنامه های ورزشی و تغذیه ای آنها مرتب کنترل گردد تا اضافه وزن نیافته و رشد جنین آنها با مشکل مواجهه نشود. مقدار انسولین تزریقی آنها باید مرتباً کنترل گردد. زنان مبتلا به دیابت بارداری با استفاده از این تکنیک های مراقبتی و همکاری با گروه مراقبین بهداشتی خواهند توانست خطر ابتلأ به عوارض دیابت را در خود و کودکشان کنترل کنند.

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

پوسیدگی دندان در بیماران مبتلا به دیابت
    پوسیدگی دندان در بیماران مبتلا به دیابت نقش سرعت ترشح بزاق و مواد معدنی در پوسیدگی دندان
    بر طبق تحقیقات جدید احتمالاً بزاق نقش محافظتی در مراقبت از دندانها در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 دارد.در این تحقیق تأثیر سرعت ترشح بزاق و جریان بزاق در دهان، وجود مقدار مناسب وکافی از عناصر معدنی نظیر کلسیم، فسفات و فلوراید بر پوسیدگی دندان در افراد دیابتی بررسی گردید.
    در این مطالعه 398 بیمار دیابتی که دارای پوسیدگی دندان بودند با 395 فرد غیر دیابتی همسن و همجنس که آنها نیز دارای پوسیدگی دندان بودند، مورد بررسی قرار گرفتند. دانشمندان به تعداد دندانهای پوسیده ، کشیده شده و دندانهای پر کرده نمراتی دادند تا شدت پوسیدگی دندان بر اساس مدارک ذکر شده بر حسب عدد درجه بندی گردد تا بتوانند آنها را با هم مقایسه نمایند. از سوی دیگر به جمع آوری بزاق این افراد پرداختند. محققین به آنالیز سرعت ترشح بزاق و غلظت کلسیم ، فسفات و میزان فلوراید پرداختند. محققین متوجه شدندکه مقدار قندخون، هموگلوبین a1c و تعداد دندانهای پر شده در افراد دیابتی در مقایسه با گروه غیر دیابتی بیشتر است و با کمال تعجب متوجه شدند که سرعت ترشح بزاق و مقدار کلسیم، فسفات و فلوراید در افراد دیابتی بسیار پائین است. با توجه به نتایج مذکور دانشمندان به نقش سرعت ترشح و جریان بزاق و غلظت مواد معدنی نظیر فسفات ، کلسیم و فلوراید در محافظت از دندانها پی بردند. هیچ تفاوت معنی داری در غلظت منیزیوم بزاق افراد دیابتی و غیر دیابتی دیده نشد.

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

پیکولینات کروم و کاهش التهاب در نفروپاتی دیابتی
    پیکولینات کروم و کاهش التهاب در نفروپاتی دیابتی مصرف پیکولینات کروم می تواند به کاهش التهاب در نفروپاتی دیابتی (بیماری کلیه) کمک کند. محققین مرکز پزشکی کالج جورجیا با مطالعۀ مقایسه ای در موشهای دیابتی که مکمل های پیکولینات کروم مصرف می کردند با موشهایی که پلاسبو به آنها خورانده شده بود ، مشاهده نمودند که مصرف پیکولینات کروم میزان دفع پروتئین آلبومین را در ادرار (آلبومینوری) که شاخص بیماری کلیوی است، کاهش میدهد.
    دانشمندان برای دستیابی به این نتایج سه گروه از موشها را با هم مقایسه کردند( یک گروه موش لاغر سالم را با دو گروه موشی که با دستکاری ژنتیکی چاق و دیابتی شده اند). زمانیکه موشها به سن 6 هفتگی رسیدند، گروهها را از هم جدا کردند. یک گروه موشهای سالم و یک گروه موشهای دیابتی و گروه دیگر موشهای دیابتی درمان نشده، همگی تحت رژیم معمولی جوندگان قرار گرفتند. مابقی موشها تحت عنوان گروه دیابتی تحت درمان با رژیم غذایی مملو از پیکولینات کروم تغذیه شدند.
    بعد از طی سن 6 ماهگی محققین با اندازه گیری قندخون و میزان آلبومین ادرار در هر سه گروه، نتایج خود را جمع آوری کردند. در موش های دیابتی درمان نشده میزان دفع آلبومین ده برابر موشهای معمولی بود. در حالیکه میزان دفع آلبومین در موشهایی که رژیم غذائیشان مملو از پیکولینات کروم بود میزان دفع آلبومین نصف موشهای دیابتی درمان شده بود.
    بعد از اتمام 6 ماهگی بافت کلیه در موشهای تحت آزمایش مورد بررسی قرار گرفت. دانشمندان دریافتند که در موشها دیابتی درمان نشده، دو سیتوکین یعنی اینترلوکین 6 تا 7 دیده می شود، که مارکر التهاب هستند (از طریق روش immune staining). در این موشها غلظت آنزیم IDO (Indolamine 2 ,3 dioxygenase ) که یک آنزیم ایمونورگولاتور(تنظیم کننده) در تولید اینترلوکین 6 و 7 است، کم است، در حالیکه در موشهای دیابتی تحت درمان مقدار این آنزیم زیاد است و سبب کاهش مقدار IL6 , IL7 می شود.
    این نتایج بر تأثیر پیکولینات کروم در کاهش التهاب بوسیلۀ تأثیر بر آنزیم IDO و مقادیر اینترلوکین 6 و 7 دلالت دارد.
    پروفسور محمود مظفری از کالج پزشکی جورجیا بخش بیولوژی دهان مسئول انجام این پروژه بوده است.
    او علاقه مند به بررسی تأثیر پیکولینات کروم بر آنزیم IDO است زیرا آنزیم IDO در متابولیسم تریپتوفان ( یک نوع آمینواسید) که یکی از محصولات جانبی متابولیسم است، نقش دارد.
    با بررسی نتایج، این سوال مطرح می شود که آیا پیکولینات از ترکیب پیکولینات کروم، این تأثیر را ایفأ می کند یا کل ماده یعنی پیکولینات کروم.
    دکتر محمود مظفری نتایج این تحقیق را در کنفرانس جامعۀ فیزیولوژی آمریکا ، در وست مینستر کلورادو ارائه داد.

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

کافئین از هیپوگلیسمی مرتبط با فعالیت در بیماران دیابتی نوع 1 جلوگیری می کند
    کافئین از هیپوگلیسمی مرتبط با فعالیت در بیماران دیابتی نوع 1 جلوگیری می کند

در هفتادمین نشست علمی انجمن دیابت امریکا (ADA) ، مطالعه ای بر روی تعدادی از ورزشکاران مبتلا به دیابت نوع I ارائه شد که ادعا می کرد خوردن کافئین قبل از ورزش و فعالیت از هیپوگلیسمی جلوگیری کرده و یا شدت آن را کم می کند. این مطالعه روی چهار مرد و یک زن با میانگین سنی 38 سال و BMI 27 که مبتلا به دیابت نوع I بوده و تحت درمان با تزریق مکرر و روزانه گلارژین آسپارت، انجام شد. ابتدا یک روز قبل از انجام مطالعه حداکثر مصرف اکسیژن بیماران اندازه گیری شد(MaxVO2) . سپس دو ساعت بعد ازمصرف غذا و تزریق انسولینهر یک از بیماران5 میلی گرم به ازا هر کیلوگرم کافئین یا پلاسبو (به طور تصادفی) دریافت داشتند و بعد به هر یک از آنان سی دقیقه استراحت داده شد. پس از آن هر یک از آنها مدت ده دقیقه روی دوچرخه ثابت با MaxVO250%و مجدداً برای مدت سی دقیقه دیگر با MaxVO270% به تمرین پرداختند. خروجی این تمرین با استفاده از اندازه گیری گازهای تنفسی و نمونه خون شریانی بیماران مورد بررسی قرار گرفت. در مرحله بعد بیمارانی که پلاسبو گرفته بودند، کافئین دریافت کردند و بالعکس.
    نتیجه گیری نشان می داد که مصرف کافئین برخلاف پلاسیو باعث افزایش سطح گلوگز خون (mmol/L1/21/13 به mmol/L4/33/15 در مواردی که کافئین مصرف کرده بودند، در مقایسه با mmol/L4/1 3/10 به mmol/l7/18 در بیمارانی که پلاسبو گرفته بودند) می شود. در حال حاضر مبتلایان به DMIغیر از کم کردن مقدار انسولین یا مصرف غذای اضافه در حین فعالیت ورزشی راه دیگری جهت جلوگیری از هایپوگلیسمی ندارند و این روش به ورزشکاران و مبتلایان جوان دیابتیک کمک می کند تا عملکرد بهتری در رشته ورزشی خود داشته باشند. همچنین این روش برای فعالیت های برنامه ریزی نشده و جلوگیری از خوردن وعده اضافه و همچنین کنترل دقیق تر وزن بیمار مفید است. البته مطالعات بیشتری برای اثبات این موضوع نیاز است، همچنین دوز مصرف کافئین در این مطالعات 2 برابر مقدار متوسط مصرف روزانه است. اما به هر حال جالب است که هیپوگلیسمی حین ورزش که مشکل بزرگی برای بیماران مبتلا به دیابت نوع یک است، به راحتی با نوشیدن یکی از در دسترس ترین نوشیدنی ها قابل پیشگیری است.

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

دیابت و چاقی: ارتباط ، راه حل
    دیابت و چاقی: ارتباط ، راه حل

در کنفرانس سال 2006 مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (cdc) ، ارتباط چاقی و دیابت نوع 2 و افزایش روز افزون این بیماری در آمریکا مطرح گردید. اخیراً در تابستان 2008 انجمن دیابت آمریکا با ارائۀ مدارک معتبر به کنگره ارتباط چاقی و دیابت را مجدداً مطرح نمود. مقامات عالی رتبۀ بهداشتی ابراز داشتند که چاقی و دیابت دو معضل بهداشتی هستند که دست به دست هم یک فاجعۀ ملی را ایجاد کرده اند.
    بر اساس بررسی های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها، آمریکائیان 20 تا 74 ساله که دارای اضافه وزن هستند یا چاق می باشند 3/2 جمعیت کشور آمریکا را تشکیل می دهند و با اطلاعاتی که در رابطۀ با ارتباط چاقی و دیابت ارائه شده است، فدراسیون بین المللی دیابت پیش بینی می کند که یک نفر از هر سه نفر آمریکایی که امروز به دنیا می آیند در آینده به دیابت نوع 2 بر اثر چاقی مبتلا خواهد شد.
    مطالعات جدید نشان می دهد که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 عموماً دارای اضافه وزن یا چاقی می باشند بنابراین آیا می توان ارتباط مستقیمی بین چاقی و دیابت در نظر گرفت؟ جواب بله است.
    بهتر است ابتدا به موضوع چاقی بپردازیم:
    · ژنتیک: افرادی که والدین چاقی دارند یا سابقۀ خانوادگی در این زمینه دارند، 35% بیش از سایرین ممکن است در آینده به چاقی مبتلا شوند. بنابراین ژنتیک می تواند متابولیز و ذخیرۀ قند و چربی را در بدن شما کنترل کند.که نتیجۀ آن می تواند اضافه وزن یا چاقی باشد.
    · رژیم غذایی: رژیم غذایی که حاوی چربی و شکر تصفیه شدۀ زیاد باشد علت دیگر چاقی است.
    · عدم داشتن فعالیت : عدم داشتن فعالیت فیزیکی سبب ایجاد چاقی و تغییر حساسیت سلولهای ماهیچه ای به انسولین می شود. (چاقی و کاهش حساسیت سلولها به انسولین از فاکتور های اصلی ابتلأ به دیابت هستند).
    · عوامل محیطی: خانواده و فرهنگی که شما در آن رشد یافته اید و رفتارهای تغذیه و میزان فعالیت شما در چاقی نقش دارند.
    · مشکلات پزشکی: کمتر از 2% افراد چاق به علت اختلالات متابولیکی به عارضۀ چاقی مبتلا هستند.
    راه حل:
    چنانچه به دیابت نوع دو مبتلا هستید و چاق هستید، شانس خوبی برای معکوس کردن بیماری دیابت بوسیلۀ کاهش وزن دارید(مقدار وزنی را که اضافه دارید یا مقدار وزنی که سبب طبقه بندی شما در بین افراد چاق می شود را کاهش دهید).
    فدراسیون بین المللی دیابت تخمین زده است که نیمی از همۀ افراد مبتلا به دیابت می توانند از طریق پیشگیری از اضافه وزن و کاهش وزن از دست این بیماری نجات یابند.
    از کجا و چگونه آغاز کنیم؟
    مطالعات نشان می دهد که افراد چاق مبتلا به دیابت (زن و مرد) با وزن کردن هفتگی خود، خوردن صبحانه وکاهش مقدار مصرف غذا در سایر وعده های غذایی و افزایش فعالیت فیزیکی بدون اینکه خود را دچار رژیم های سخت و استراتژیهای پیچیدۀ محاسبۀ کالری و محاسبۀ کربوهیدرات مصرفی کنند، می توانند اضافه وزن خود را از بین ببرند.
    بیاد داشته باشید چنانچه به دیابت نوع 2 مبتلا هستید بهتر است با گروه مراقبین بهداشتی خود در مورد چگونگی تبعیت از رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی مناسب خود مشورت کنید تا از ابتلأ به عوارض و جراحت های احتمالی پیشگیری گردد.

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

خطر ابتلأ به سرطان با مصرف قرص actos در درمان دیابت
    خطر ابتلأ به سرطان با مصرف قرص ACTOS در درمان دیابت

ادارۀ دارو و غذای آمریکا به بررسی مجدد اطلاعات مربوط به مصرف داروی ضد دیابت اکتوس و سرطان مثانه پرداخته است.
    سخنگوی FDA می گوید: نتایج 5 سالۀ این مطالعه نشان داد بیمارانی که از قرص اکتوس در دورۀ طولانی تری استفاده کرده اند، خطر ابتلأ به سرطان مثانه در آنها بیشتر است.
    سرطان مثانه در بیمارانی که مقادیر بالایی از این دارو را برای مدت طولانی استفاده کرده اند. بیشتر مشاهده شده است.
    البته این آژانس نتیجه گیری نمی کند که ACTOS باعث افزایش خطر ابتلأ به سرطان مثانه می شود. کار تحقیقاتی بروی داروی ACTOS توسط شرکت دارو سازی TAKEDA به مدت ده سال در حال بررسی است، از سال 2003 دانشمندان در رابطه با مصرف اکتوس و احتمال ابتلأ به سرطان مثانه مشکوک بوده اند، اما مسئول کمپانی جمعۀ گذشته ابراز کرد که برای نتیجه گیری در مورد این دارو نمی توان به نتایج بسیار ابتدایی بسنده نمود.
    از آنجائیکه اکتوس و آواندیا هر دو بصورت مشابه در کنترل قند خود موثرند، تجویز داروی ACTOS از سال 2007 بعد از اینکه خطر بیماریهای قلبی عروقی وسکته قلبی با مصرف داروی Avandia مطرح شد، افزایش یافت. مصرف داروی سوم که Rezulin نام دارد از سال 1997 به علت تأثیرات مضر کبدی متوقف شد.
    نتایج آژانس FDA در مورد قرص Actos ، نتایج موقتی است اما در هفته های آتی نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

زنان دیابتی، سزارین و عوارض نوزادان متولد شدۀ آنها
    زنان دیابتی، سزارین و عوارض نوزادان متولد شدۀ آنها

تقریباً نیمی از زنان دیابتی برای زایمان نیازمند عمل سزارین هستند و نوزادان آنها در مقایسه با نوزادان مادران غیر دیابتی دو برابر بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.
    عوارض بارداری در بین زنان مبتلا به دیابت نوع دو در سنین باروری شایع است. نتایج تحقیقات 12 سالۀ موسسۀ ICES در کانادا نشان می دهد، زنانی که قبل از بارداری به دیابت مبتلا هستند، بیشتر در معرض خطرات بارداری و ایجاد عوارض برای جنین خود هستند.
    نتایج این تحقیق نشان می دهد که :
    · 45% از زنانی که قبل از بارداری به دیابت مبتلا بوده اند با عمل سزارین (C-section) وضع حمل می کنند. در حالیکه 37% از زنانی که به دیابت حاملگی مبتلا می شوند نیاز به عمل سزارین دارند . در مقایسه ، زنان غیر دیابتی تنها در 27% از موارد نیاز به سزارین دارند.
    · عوارض جنینی نوزادان مادران دیابتی دو برابر عوارض نوزادان مادران غیر دیابتی است.
    · میزان تولد جنین مرده در زنانی که قبل از بارداری به دیابت مبتلا هستند نسبت به زنان سالم تقریباً دو برابر است( 2/5 نوزاد در هر هزار زایمان در حالیکه در افراد سالم 5/2 نوزاد در هر 1000 زایمان است).
    · میزان اختلالات مادر زادی (minorوmajor) در میان نوزاد مادرانی که قبل از بارداری به دیابت مبتلا هستند 60% بیشتر از نوزادان زنان سالم است.
    · یک نفر از هر 4 فرد بالغ بالای 65 سال یا بیش تر به دیابت مبتلا می باشند.
    دکتر Booth از دانشمندان دانشگاه سنت- مایکل و مرکز ICES می گوید: نوزاد مادران دیابتی در معرض خطرات و ناهنجاریهای مادرزادی جدی تری نسبت به نوزاد مادران سالم هستند. بنابراین زنان دیابتی که قصد بارداری دارند، باید با مشاورۀ قبل از بارداری و کنترل قند خون و فشار خون از ایجاد این عوارض در جنین خود پیشگیری نمایند.
    بیماری دیابت در حال حاضر در جهان بصورت اپیدمیک است و بهتر است برای کاهش ابتلأ به دیابت نیروهای بهداشتی بروی زنان جوان و گروههای آسیب پذیر متمرکز شوند .

VaLaNaR آنلاین نیست.
    کاربر ویژه

تو را من چشم در راهم
    پسند شده های دریافتی
    585
    پسند شده های ارسالی
    7

جنسیت شما ؟ حالت من

ویترین مدال ها

تبلیغات

انقباض دوپویترن Dupuytren's contracture
    انقباض دوپویترن Dupuytren's contracture

در این بیماری بعلت ضخیم شدن و انقباض بافت زیرین پوست، دست تغییر شکل می یابد. شواهد نشان می دهد که این بیماری با ضخیم شدن کف دست آغاز می شود. یک یا دو ناحیه برجسته در کف دست ظاهر می شود که غالباً نزدیک به انگشت کوچک یا انگشت حلقه است. همچنانچه بیماری پیشرفت می کند این نواحی برجسته به نوارهای محکمی تبدیل می شوند که به سمت انگشتان پیشرفت کرده و نهایتاً این نوارها منقبص شده و از صاف نگه داشتن انگشتان جلوگیری می کنند. این مسئله باعث ایجاد مشکلاتی در هنگام فعالیتهای روزمره مانند ظرف شستن و یا حتی خداحافظی می شود.
    عوامل خطر انقباص دوپویترن چیست؟
    گرچه بسیاری از افراد حتی نام این بیماری را نشنیده اند، اما جراحان هر روز بیمارانی با چنین علائمی را ویزیت می کنند. این مشکل تقریباً شایع است علت ریشه ای آن هنوز شناخته نشده است. متخصصین معتقدند این بیماری ارثی است ولی بدان معنا نیست که اگر پدر شما به این بیماری مبتلا باشد شما بطور اتوماتیک دچار این بیماری می شوید، اما احتمال ابتلأ شما به این بیماری بیشتر است. این بیماری بیشتر در ساکنین اروپای شمالی(آلمان، انگلیس، اسکاتلند، ایرلند، فرانسه) و کشورهای اسکاندیناوی (دانمارک، سوئد، نوروژ، فنلاند) دیده می شود اما در سایر نژادها نیز وجود دارد. این بیماری در مردها نسبت به زنان بسیار بیشتر است و غالباً بعد از سن 40 سالگی ظاهر می شود.چنانچه زنان به این بیماری مبتلا شوند در سنین بالاتر و با علائم خفیف تر ظهور می کند. متخصصین دلیل ارتباط این بیماری را با دیابت و بیماری اپیلپسی نمی دانند. علائم بیماری دوپویترن در بیماران دیابتی غالباً کمتر است، که علت آن هنوز مشخص نیست. به نظر نمی رسد جراحت و استفاده بیش از حد از دستها عامل ایجاد این بیماری باشد. اما میزان ابتلأ به این بیماری در افرادی که به نحوی دچار آسیب هایی در دستانشان هستند(trauma)؛ بیشتر است. بعضی از محققین معتقدند استفاده از الکل و تنباکو از عوامل افزایندۀ خطر ابتلأ به این بیماری است. با اینکه چندین قرن از شناسایی این بیماری گذشته است، دانش جدید نتوانسته راهی برای درمان آن بیابد، هم اکنون تنها چند روش درمانی برای بهبود موقت عوارض این بیماری در اختیار است. متخصصین معتقدند بعد از دورۀ درمانی ممکن است علائم مجدداً ظاهر شوند. اما با این وجود دوپویترن وضعیت بدون دردی است و خیلی از افرادی که درمانهایی دریافت کرده اند، معتقدند که از عوارض این بیماری رهایی یافتند. اما خبر بد این است که حتی با این درمانها فرد از دست این بیماری واقعاً خلاصی نمی یابد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)